קרמים לטיפול ומניעת נזקי הקיץ לעור

קרמים לטיפול ומניעת נזקי הקיץ לעור

תמונה

האם העור שלנו נפגע מתהליך ההתבגרות הביולוגי?

האם מראה העור שלנו הוא תוצאה של הזדקנותו? לא בהכרח, מומחים רבים טוענים שנזקי העור וסממני הגיל הניכרים עליו, הם ברובם תוצאה של חשיפה ממושכת לשמש. למעשה, יש המעריכים שרק כ-30 אחוז ממראה ופגעי העור הם תוצאה ישירה של תהליכי התבגרות ביולוגיים.

נזקי מזג האוויר לעור בקיץ

לא קיימת מחלוקת בין המומחים והחוקרים בדבר פגעי מזג האוויר הבאים לידי ביטוי בעור האדם, במיוחד בקיץ כאשר החשיפה לשמש ממושכת. לא מדובר רק בהליכה לים לשם שיזוף או בעבודת כפיים במשך שעות תחת השמש הקופחת, מדובר בכל אחד ואחת מאיתנו שיוצאים מהבית מידי יום. על אף שלא תמיד הקרינה מורגשת, היא קיימת וחודרת לעור בכל משך שהותנו בחוץ. לכן גם קיימים תחליפים שונים להגנה על העור אולם המסחריים שביניהם, מעוררים מחלוקת בדבר בריאותם והשפעות ארוכות טווח לעור, במיוחד אלו המחלחלים וחודרים פנימה לגוף. כיצד בכל ניתן לספק לעור טיפול בריא והגנה מפני נזקי הקיץ? קרמים טבעיים מציעים כמה אלטרנטיבות שכדאי לנסות.

האם קרמים טבעיים מספקים הגנה מפני קרינת השמש?

מלבד הסכנה הבריאות שגורמות הקרינה וקרני ה- UVA, הן מהוות גם גורם משמעותי בפגיעה בעור בדרכים שונות, ביניהן שינויי מרקם וצבע, התייבשות, רפיון בדפנות כלי הדם, קמטים ועוד. עיקר הנזקים יופיעו באזורים החשופים, ידיים, פנים, צוואר וכדומה, לכן, אלו האזורים שזקוקים להגנה הגבוהה ביותר בקיץ. חומרי הגנה מפני קרני השמש שאינם טבעיים, יכילו מקדמי הגנה שבריאותם מוטלת בספק ואילו קרמים טבעיים המכילים מסננים קרינה, כגון המינרל הטבעי טיטניום דיאוקסיד, יכולים לספק הגנה בפני קרני השמש מבלי לגרום לנזקים.  לפני שבוחרים את הקרם המתאים, יש לבדוק האם הקרם עשוי מרכיבים טבעיים בלבד או משילוב של חומרים מקדמי הגנה או מסנני קרינה ורכיבים טבעיים. קרמים טבעיים המכילים רכיבי סינון יכולים להיות פתרון נהדר, אולם יש לקחת בחשבון שהם אינם עמידים במים.

טיפוח העור בקרמים טבעיים וסבון טבעי

כאמור, קיימת מחלוקות אודות השפעת חומרים מקדמי הגנה על העור ולכן, גם אם בוחרים להימרח בהם, יש לעשות כן רק לפני חשיפה לשמש, כגון הליכה לים ובשאר הזמן להזין את העור עם הקרמים הטבעיים, המונעים ומעכבים תופעות בלתי רצויות של נזקי קיץ. יש לציין כי חלק מהנזקים אף עלולים להיות בלתי הפיכים ומכאן גם החשיבות לשימוש בקרמים טבעיים ובסבון טבעי לעור לאורך כל ימות השנה.

קרמים טבעיים למניעת נזקי הקיץ

קרמים טבעיים עשויים מתמציות שמנים וויטמינים מן הצומח והם שומרים על הזנה ואספקת לחות קבועה לעור. הקרמים עשירים בחומצות שומן, המספקות איזון, שומרות על הפרשת השומן ומסייעות לטיפול בקמטים. קרמים טבעיים מכילים שמנים החשובים מאוד לעור בתקופת הקיץ, שכן הם בעלי סגולות לטיפול וריפוי העור, דוגמת שמן האבוקדו הידוע בסגולות ההגנה מפני נזקי השמש. לצמחים הטבעיים יש יכולות ריפוי מגוונות וכאשר מזינים את העור בקרם טבעי, המיוצר משמנים שמופקים בתהליך של כבישה קרה, ניתן לטפל בנזקים, כפי שעושה למשל חמאת השיאה השמנונית, הנספגת לעומק ומקלה על כווית מהשמש, מסייעת להחלמת סדקים ועור יבש במיוחד. חמאת השיאה מספקת הגנה והזנה לעור למשך שעות ארוכות ולכן היא יעילה מאוד בתקופת הקיץ.  

קרם טבעי לטיפול בחלקי העור החשופים

חשוב להתאים את הקרם לאזורים בגוף הנוטים לסבול מחשיפה ממושכת לשמש, כך למשך קרמים טבעיים על בסיס מים ושמן, ימנעו התייבשות של העור וייסעו לשמור על מינון המים הרצוי לו ואילו תוספת של ויטמינים טבעיים, כגון ויטמין E, יסיעו להחיות אותו ולספק מראה חלק ובריא. השילוב בין החומרים נרקם על פי סוגי העור והצרכים המשתנים, כך שיש להתאים את הקרם לאזור ולטיפול הרצוי. כמו כן, במהלך חודשי הקיץ, להבדיל מעונת החורף, חשוב מאוד שהקרם הטבעי ייספג במהירות ולעומק. יש להקפיד על בחירת קרמים טבעיים העשויים מחומרים איכותיים בלבד, על טהרת הצומח ולבדוק את רשימת הרכיבים המופיעה על האריזה. קרמים בעלי צבע או ריח חריף, עלולים להכיל חומרים כימיים ולעבור תהליכי ייצור שלא מותירים אחריהם ולו מעט מסגולות המרפא וההגנה הטמונות בצמחים.  יש לוודא שהקרם יוצר בכבישה קרה, שניחוחו עדין והמרקם טבעי ולעשות בקרמים הטבעיים שימוש יום יומי לקבלת תוצאות מרביות.   

 
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
תמונה
סל קניות
התחבר 054-4959899
הרשמה למועדון חברים
אתר זה אינו נתמך על ידי הדפדפן שלך אנא הורד גוגל כרום